Наші дослідження

"Найкращий спосіб вивчити що-небудь - це відкрити самому"
                                                                                                    Дж. Пойа

Парабола, проявляється в самих різних об'єктах матеріального світу, вона відбиває найбільш загальні, найбільш фундаментальні його властивості. Дослідження форми параболи різноманітних природних об'єктів і зіставлення його результатів є зручним і надійним інструментом пізнання основних закономірностей існування матерії.


Практичне застосування параболи:
а) Парабола дуже часто використовується спільно з принципом "золотого перетину" і симетрії. 
б) Форму параболи приймає струмінь води, що б'є зі шланга, по параболі летить м'яч або камінь, висловлюючись мовою механіки, парабола - це траєкторія руху матеріальної точки, кинутої в похилому або горизонтальному напрямку.
в) Картина руху Сонця по небесній сфері і опис залежності моменту заходу Сонця від дати календаря має аналогію з поняттям функції, коли кожному елементу х множини X ставиться у відповідність рівно один елемент у множини У.
г) У свідомості давньогрецьких і сучасних архітекторів парабола стала уособленням закономірності, доцільності, краси. Ми можемо зустріти її в стародавніх спорудах, конструкціях сучасних будівель, мостів, пам'ятників.

Таким прикладом може служити картина Рафаеля "Заручення Марії" (зображена на рисунку зліва).

д) В основі побудови супутникових антен також використовуються властивості параболи.
е) Закони природи, керуючі невичерпною у своєму різноманітті картиною явищ, у свою чергу, також виявляють форми параболи

Природа в різних своїх творіннях, здавалося б, дуже далеких один від одного, може використовувати одні й ті ж принципи. І людина у своїх творіннях: живопису, скульптурі, архітектурі ... Основоположними принципами краси при цьому є пропорції і симетрія - те, що містить парабола. Передбачається, що функціональні залежності можна використовувати для опису багатьох сфер життєдіяльності людини.

Немає коментарів:

Дописати коментар